Paketleriyle Tanışın,
İhtiyacınıza Uygun Olanı Seçin


Ön Fizibilite Raporu

 • Bir işyerinde çalışıyorsunuz ancak işinizden memnun değil misiniz?
 • Birikiminiz var ve kendi işinizi kurmak istiyorsunuz ama nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz?
 • Mevcut bir işiniz var ama aynı zamanda yeni bir iş fikrinizi hayata geçirmek mi istiyorsunuz?
 • Bankadan kredi veya bir yakınınızdan borç para alarak iş fikrinizi hayata geçirip geçiremeyeceğinizi, aldığınız borç veya kredileri ödeyebilmek için işletme karınızın ve nakit akımınızın yeterli olup olmayacağını test etmek mi istiyorsunuz? 
 • KOSGEB ya da başka bir kurum/kuruluştan destek almak için iş fikrinizin uygun olup olmadığını öğrenmek mi istiyorsunuz?

O zaman bu uygulama tam size göre! Üstelik ücretsiz deneme imkanıyla!

Sayılarla fazla uğraşmadan sadece birkaç veri girişi yaparak iş fikrinizin sayısal karşılığını öğrenmenin en ekonomik ve hızlı yolu KOBİMATİK'ten geçer. KOBİMATİK girişimcilere destek vermeyi, yeniliği, üretimi ve dövize olan bağımlılığımızı azaltmayı hedefleyerek ülke girişimciliğine önemli bir katkı sunuyor. Bu hedefimiz doğrultusunda basit, kolay, hızlı, anlaşılabilir ve modern yöntemleri sizler için özenle hazırladık. Bilgi birikimi odaklı olmayan ve arka planda akıllı uygulama yöntemlerine sahip olan bu paket herkes için idealdir. İş fikrinizin veya yatırımınızın hizmet, inşaat veya karma sektörde olduğunu düşünüyorsanız ve bu paketin  size uygun olup olmadığı konusunda endişeniz varsa korkmayın! KOBİMATİK ile istediğiniz her sektöre yönelik iş fikrinizi test edebilir ve  raporunuzu güvenle alabilirsiniz. Her sektöre uygun uygulamamızla doğru veri girişi yaparak sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz. Haydi hemen başlayın!


Fizibilite Raporu

Mikro ve küçük işletmelerin önemli yol haritası olabilecek bu paket, girişimciler için inanılmaz bir fırsat sunmaktadır. 

 • İşinizden memnun değil misiniz?
 • Birikiminiz var ve kendi işinizi kurmak istiyorsunuz ama nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz?
 • Mevcut bir işiniz var ama aynı zamanda yeni bir iş fikrinizi hayata geçirmek mi istiyorsunuz?
 • İş fikriniz hazır ancak sınırlı kaynağınız var ve ne kadar daha kaynağa ihtiyacınız olduğunu öğrenmek mi istiyorsunuz?
 • Elinizdeki sınırlı kaynağın hayalinizdeki parlak iş fikri için yeterli olup olmadığını mı merak ediyorsunuz?
 • Bankadan kredi veya bir yakınınızdan borç para alarak iş fikrinizi hayata geçirip geçiremeyeceğinizi, aldığınız borç veya kredileri ödeyebilmek için işletme karınızın ve nakit akımınızın yeterli olup olmadığını mı test etmek istiyorsunuz?
 • Çevrenizde melek yatırımcı var ve kendiniz ya da muhasebeciniz kanalıyla projenizi ya da iş fikrinizi sunmayı düşünüyor ancak nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz?

Telaşa gerek yok! Finans uzmanı olmanıza gerek kalmadan KOBİMATİK üzerinden güvenilir bir şekilde sadece birkaç soruya cevap vererek fizibilite raporunuzu alıp karar vericilere sunabilirsiniz.

 • Tarım ve hayvancılık kredisi için sizden profesyonel fizibilite mi isteniyor?

Alt yapısı her türlü iş fikri, proje ve yatırımlara göre uyarlanmış KOBİMATİK, çiftçiler ve girişimciler de dahil olmak üzere mikro ve küçük işletmelerin önemli bir ihtiyacına son derece ekonomik fiyatlarla çözüm sunmaktadır.  Kısacası, bu paket herkes için fizibilite(yapılabilirlik) raporu sunar.

 • Mezun olduktan sonra ailenizden sermaye alıp iş fikrinizi hayata geçirip hayalinizi gerçekleştirmek mi istiyorsunuz? Ancak ailenizi neye dayanarak ikna edeceğinizi bilmiyor musnuz?

KOBİMATİK tam o anda yardımınızda! Bilgi birkimi gerektirmeyen birkaç soruya vereceğiniz cevaplarla KOBİMATİK üzerinden anında fizibilite raporunuzu alabilirsiniz. Üstelik bu soruları cevaplamak için 5 dakikadan az bir süreye ihtiyacınız var.

 • KOSGEB ya da başka bir kurum/kuruluştan destek almak için iş fikrinizin uygun olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız bu uygulama tam size göre! Sayılarla fazla uğraşmadan birkaç veri girişi yaparak iş fikrinizin sayısal karşılığını öğrenmenin en ekonomik yolu KOBİMATİK'ten geçer. KOBİMATİK girişimcilere destek vermeyi, yeniliği, üretimi ve yabancı sermayelere olan bağımlılığımızı azaltmayı hedefleyerek ülke girişimciliğine önemli bir katkı sunar. Bu hedef doğrultusunda, KOBİMATİK girişimcilerin karar destek süreçlerini ekonomik fiyatlara destekleyerek finansal rapor ve sonuçları hızlı bir şekilde hazırlayayıp sunar.

KOBİMATİK  basit, kolay, hızlı, anlaşılır ve modern yöntemleri kullanır. Bilgi birikimi odaklı olmayan ve arka planda akıllı uygulama yöntemleri kullanan bu paket herkes için ideal bir pakettir.

İş fikrinizin veya yatırımınızın imalat, hizmet, inşaat veya karma sektörde olduğunu düşünüyorsanız ve bu paketin uygun olup olmadığı yönünde endişeniz varsa korkmayın. Her sektöre uygun metodolojimiz ile uygulamamızdan sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz. Son yılların gözde yatırımları E-ticaret, yüksek, düşük ve orta teknolojilerin yanı sıra TARIM, ORMAN, HAYVANCILIK, TEKSTİL, SANAYİ, ENERJİ VE MADENCİLİK dahil her sektöre uygun raporlama yöntemimiz sizi memnun edecektir. KOSGEB dışında kalkınma ajansları, TÜBİTAK, IPARD, KKYDP ve benzeri kurumlara proje sunmadan önce de bu paket ve elde edeceğiniz sonuçlar sizlere sağlıklı veri sunacaktır.

Aklınızda ne tür bir iş olursa olsun öncelikle paketlerimizden yardım almanızı öneririz. Paket değerlendirme sonuçları hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz uzmanlarımızla iletişime geçiniz.

KOBİMATİK her alanda iş kurmak isteyen girişimciler için uygun bir paket imkanı sunar. Yukarıda belirttiğimiz sektörlere ek olaral Ar-ge inovasyon konusunda proje yapan kişiler de bu paketten yararlanabilir ve bunu bir değerlendirme aracı olarak kullanabilirler. KOBİMATİK HERKES İÇİN FİZİBİLİTE paketi sunuyor. Bu paketi hem fizibilite yerine kullanabilir hem de iş planınızı hazırlarken bu paketten yapabilirsiniz. Araştırma, geliştirme ve inovasyon fikirlerinizde de bu paketin sizi yolda bırakmayacağından emin olabilirsiniz. Üniversite öğrencileri arasında ziraat, gıda, madencilik, orman, endüstri, çevre ve diğer mühendislik alalarında derslerde okutulan finansal planlama ve yatırım planlaması konularında da bu paketi güvenle kullanabilir, ödev ve araştırma raporlarınızın hazırlanmasında eğitmenleri ikna edebilecek raporlama tablolarımıza güvenebilirsiniz.

Adı üzerinde herkese ve her sektöre göre hazırladığımız bu paketin kullanımında görüş ve önerilerinizi de sabırsızlıkla bekliyor olacağız.

info@kobimatik.com.tr

 


Gelişmiş Fizibilite ve İş Planı

İleri düzey detay fizibilite raporu olarak sistem sizi yönlendirecektir. Sisteme gitrdiğiniz değerler(veriler) arka planda yapay zeka ile çalışarak size gelişmiş bir fizibilite raporu hazırlanacaktır. Bu rapor iş kurmak isteyenler, mevcut işi olup işini büyütmek isteyenler için de hazırlanabilir.

Tarım ve Orman Bakanlığı KKYDP-İŞ PLANI, Tarım ve Kırsal kalkınma Kurumu iş planı ve fizibilite raporu, Kalkınma Ajansları Fizibiliteleri, Ziraat Bankası Kredileri, Güneş ve Rüzgar enerji sistemleri gibi yenilenebilir enerji sistemleri konularında gerek kendiniz için gerekse ilgili kurumlara sunulmak üzere başta AB standartları olmak üzere ulusal ve uluslararası starndartlara uygun şekilde raporunuzu sistem hazırlayacaktır.

Büyükbaş Hayvnacılık,

Küçükbaş hayvancılık,

Kanatlı yetiştiriciliği,

Tekstil, tarım, Turizm, Gıda olmak üzere tüm sektörlere uygun formatta fizibilite raporunuzu ilgili değerleri girerek kendiniz hazırlayabilirsiniz.

 

 


KOSGEB İş Modeli (Geleneksel)

En sık yapılan hatalardan biri meslek kodu seçimi. Site üzerinden sipariş formunuzu göndermeniz halinde başvurunuzun sistemimize düşmesi ile mesai saateri içerisinden sizi arayacağımızdan emin olabilirsiniz. Aceleniz varsa bizlere  telefon veya e-posta üzerinden  ulaşabilirsiniz. Uzmanlarımız sizlerden soru- cevap ve beyanlarınız doğrultusunda ihtiyacımız olan bilgileri alacaktır. Müsterih olun ilk işimiz meslek kodunuz ile iş fikrinizin uygunluğunu ölçmek, gerekli hallerde meslek kodu değişkliği yaptırmanız gerektiğini size bildirmek olacaktır. İş fikrinizde yer alan aldığınız veya alacağınız malların ve harcama kalemlerinin KOSGEB mevzuatına uygunluğunu kontrol edip varsa eksik ve hatalarınızı düzeltmekte sizlere yardım ediyor ve sizlerle sürekli temas halinde oluyoruz. Teklif, fatura ve proforma fatura örneklerinizi bizimle paylaşmanız halinde aralarında ayıklama yaparak destek kaybınız olmaması için gerekli teknik desteği veriyoruz. İş planınızın sağlık olması için sizlerle müzakere ederek artık iş planı raporu yazmak için  iş planı yazarlarımıza işi devredebiliriz. Alanında uzman olan iş planı yazarlarımız sözel ve sayısal iş planlarını hazırlarken tercih önceliğinize bağlı olarak mesai saatlerinde sisteme girdiğiniz mobil telefon veya e-posta üzerinden sizlerle temasa geçebilir. İş planınızın çok kısa bir sürede hazırlanabilmesi iş planı yazarlarımıza veya müzakere ekibimize vereceğiniz bilgilerin hızıyla da ilgilidir. Artık iş planınız pdf ortamında üyelik bölümünden indirip kosgeb sisteminize güvenle yükleyebilirsiniz. Sizden veya KOSGEB uzmanınızdan kaynaklı iş planınızda değişklik talebi istenebilir. Rahat olun değişiklik talebinizi bize bildirmeniz halinde en geç 24 saat içerisinde revize iş planınızı size ulaştıracağız veya hesabınızdan indirebileceksiniz. Bu paketin e-devlet üzerinden girişimcilerin kendi sistemlerine kendilerinin yüklemesi gerekliliği olduğunu bildiklerine eminiz. Bu pakettekii hizmetin elektronik ortamda iş planı raporu yazılım hizmeti olduğunu ilgili taraflar kabul etmektedir.


KOSGEB İş Modeli (İleri)

Girişimcilik Eğitimi almış veya eğitim sürecinde olan adayların ihtiyaç duyduğu hizmeti kapsar. Girişimci adayının kendi işini kurmadan ve işletmesini açmadan önce bu hizmetten yararlanması önem arz etmektedir. Çünkü kimi zaman iş yerleri KOSGEB destek kriterlerine uygun olmadan açıldığında girişimci destek alamayabilir. Bu paket sadece KOSGEB iş planı yazmadan ibaret olmayıp iş yerinin açılışı, KOSGEB sistemine başvuru yapılması ve desteğin alınıp ödeme talebinin yapılmasına kadar ki süreci kapsamaktadır. Girişimci bu paketi aldığı esnada iş yerini açmış ise hiç endişe etmesine gerek yok. Uzmanlarımız ilk adımdan son adıma kadar sizin yanınızda, kolaylaştırıcı ve destekçiniz olacaktır. KOBİMATİK, açılmış işletmenizin mevcut durumunu idari ve teknik açıdan inceler. Öncelikle sizlerden alacağımız birebir bilgiler ve elinizdeki mevcut belgeleri dikkate alarak bu işi yapar.  Ekibimiz olası hatalarınızı en baştan tespit eder ve işinizi kolaylaştırır. Uzmalarımız İşletmenizin vergi levhasında yer alan meslek kodu ile iş fikrinizin örtüşüp örtüşmediğini kontrol eder. Kaygılanmaya gerek yok uzmanımız gerekirse muhasebeciniz ile direk temasa geçerek NACE kodunuzu uyumlu hale getirir. KOSGEB girişimci giriş bölümünüzün aktif hale getirilmesi hususunda acele etmenize gerek yok. Bize göndereceğiniz bir kaç belgeyi sizin adınıza sisteme yükleyerek GİRİŞİMCİ GİRİŞ bölümünüzü aktif hale getirip  veri girişi yapabiliriz. isteğinize bağlı olarak ister uzaktan bağlantı, ister de vekalet/ yetkilendirme ile girişimci başvurunuzun tüm adımları sizlere en yüksek desteği kazandırarak, destek talebiniz kesintiye uğramayacak şekilde planlarız.  İstek ve taleplerinizi uzmanımızla birebir görüşerek veya elektronik ortamda bize bildirerek yerine getirileceğinden emin olabilirsiniz. TEKLİF VE PROFORMA FATURA İHTİYACINIZ VAR AMA TEDARİKÇİNİZDEN aldığınız bu belgelerin uygunluğundan emin değilsiniz. Panik yok. KOBİMATİK tüm ihtimalleri biliyor ve tahmin ediyor. Gerekli hallerde size veya tedarikçinize teklif ve proforma fatura örneği göndererek işinizi kolaylaştırır. Girişimcilik başvurunuzun aksamaması ve desteğinizi kesintisiz ve hızlı alabilmeniz için KOBİMATİK ekibi özel gayret göstererek ve müşteri memnuniyeti ilkesini öne çıkaracağını taahüt eder. 

Harcama yaptınız ama uygun harcama olup olmadığınızdan emin değilmisiniz? Müsterih olun her şeyin bir çözümü var. Deneyimli KOBİMATİK ekibi tüm süreçlerde sizin yanınızda ve sizi mağdur etmeden  memnun etmeye kararlı olduğunu hissedecesiniz. Kendinden ve yılların deneyimlerinden emin olan ekibimiz % de 100 iade garantili hizmetimizden yararlanmak için sabırsızlıkla sizi bekliyor.