Paketleriyle Tanışın,
İhtiyacınıza Uygun Olanı Seçin


İş Fikrini Test Et

1-Bir işyerinde çalışıyorsunuz belkide işinizden memnun değilsiniz, birikiminiz var ve kendi işinizi kurma düşünceniz var ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız.

2-Mevcut bir işiniz var ama yeni bir iş fikrinizi hayata geçirmek  mi istiyorsunuz?

3​-Bankadan kredi veya yakın arkadaşınızdan, aile eşrafından borç para alıp iş fikrinizi hayata geçirip geçiremeyeceğinizi, aldığınız borç ve kredileri ödeyebilmek için işletme karınızın ve nakit akımınızın yeterli olup olmadığını test etmek mi istiyorsunuz? 

4-KOSGEBDEN yada başka bir kurum yada kuruluştan destek alarak iş fikrinizin uygun olup olmadığını sınamayı düşünüyorsanız işte bu uygulama tam size göre. Üstelik ücretsiz. Sayılarla fazla uğraşmadan az bir veri girişi yaparak iş fikrinizin cebirsel karşılığını öğrenmenin en ekonomik ve ücretsiz yolu KOBİMATİK A PAKETİDİR. KOBİMATİK girişimcilere destek vermeyi, yeniliği, üretimi ve DÖVİZE olan bağımlılığımızı azaltmak için ülke girişimciliğine önemli bir katkı sunarak ücretsiz rapor sonucunu sunuyor. Basit, kolay, hızlı, anlaşılabilir ve modern yöntemleri sizler için seçtik. Bilgi maharetine odaklı olmayan, arka planda akıllı uygulama yöntemleri içeren paket herkes ve herkesim için idealdir. iş fikrinizin veya yatırımınızın hizmet, inşaat veya karma sektörde olduğunu düşünüyor ve bu paketin uygun olup olmadığı yönünde endişeniz varsa korkmayın. KOBİMATİK tüm ihtimalleri düşünerek akıllı kodlama yöntemi ile ister imalat, ister hizmet veya diğer sektörlerde iş kurmayı düşünün bizim için fark etmiyor. Her sektöre uygun uygulamamızla doğru veri girişi yaparak sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz. Haydi hemen başlayın!


Herkes İçin Fizibilite

Mikro ve Küçük işletmelerin önemli yol haritası olabilecek bu paket girişimciler için inanılmaz bir fırsat sunmaktadır. Belki  işinizden memnun değilsiniz. 

 1-Birikiminiz var ve kendi işinizi kurmak istiyorsunuz ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz.

 2 -Mevcut bir işiniz var ama yeni bir iş fikrinizi hayata geçirmek istiyorsunuz.                                                     

 3 -İş fikriniz var sınırlı kaynağınız var ne kadar daha paraya ihtiyacınız olduğunu öğrenmek istiyorsunuz.         

 4-Elinizdeki sınırlı kaynağı hayalinizdeki parlak iş fikri için yeterli olup olmadığını mı merak ediyorsunuz?     

 5 -Bankadan kredi veya yakın arkadaşınızdan, aile eşrafından borç para alıp iş fikrinizi hayata geçirip geçiremeyeceğinizi, aldığınız borç ve kredileri ödeyebilmek için işletme karınızın ve nakit akımınızın yeterli olup olmadığını test etmek istiyorsunuz. Çevrenizde melek yatırımcı var kendiniz veya muasebeciniz kanalıyla projenizi veya iş fikrinizi sunmayı düşünüyor ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Telaşa gerek yok. Finanscı olmanıza da gerek kalmadan KOBİMATİK üzerinden güvenilir bir şekilde 3-5 soruya cevap vererek fizibilite raporunuzun çıktısını alıp karar vericilere sunabilirsiniz.       

6-Bankadan zirai kredi talebiniz söz konusu; Tarım ve hayvancılık kredisi için sizden profesyonel fizibilite mi isteniyor? Alt yapısı her türlü iş fikri, proje ve yatırımlara göre uyarlanmış    KOBİMATİK çifçiler, girişimciler de dahil olmak üzere mikro ve küçük işetmelerin önemli bir ihtiyacına son derece ekonomik fiyatlarla çözüm sunmaktadır. Nitekim bu paket herkes için fizibilite(yapılabilirlilik) raporu sunar.                                                                                                                                             

 7 -Okulu bitirdiniz babanızdan sermaye alıp iş fikrinizi hayata geçirip özgür mü olmak istiyorsunuz? Ama gel gelelim babanızı nasıl ikna edeceksiniz? KOBİMATİK hızır gibi yanınızda. Fazlaca bilgi gerektirmeyen 3-5 soruya vereceğiniz cevapla matematiği sistem üzerinden çevirim içi anında 5 dakikadan daha az bir sürede gerçekleştiriyor,  hemen raporu indirip, çıktı alıp yazdırabiliyorsunuz.       

8- KOSGEBDEN yada başka bir kurum yada kuruluştan destek alarak iş fikrinizin uygun olup olmadığını sınamayı düşünüyorsanız işte bu uygulama tam size göre.  Sayılarla fazla uğraşmadan az bir veri girişi yaparak iş fikrinizin cebirsel karşılığını öğrenmenin en ekonomik  yolu KOBİMATİK B PAKETİDİR. KOBİMATİK girişimciler destek vermeyi, yeniliği, üretimi ve yabancı paralara olan bağımlılığımızı azaltmak için ülke girişimciliğine önemli bir katkı sunarak girişimcilerin karar destek süreçlerine çok uygun fiyata çevrimiçi hazırlayarak ilgili tüm finansal rapor ve sonuçlarını sunuyor. KOBİMATİK  basit, kolay, hızlı, anlaşılIr ve modern yöntemleri seçmiştir. Bilgi maharetine odaklı olmayan, arka planda akıllı uygulama yöntemleri içeren paket herkes için ve herkesim için ideal bir pakettir. iş fikrinizin veya yatırımınızın imalat,hizmet, inşaat veya karma sektörde olduğunu düşünüyor ve bu paketin uygun olup olmadığı yönünde endişeniz varsa korkmayın. KOBİMATİK tüm ihtimalleri düşünerek akıllı kodlama yöntemi ile ister imalat, ister hizmet veya diğer sektörlerde iş kurmayı düşünün bizim için fark etmiyor. Her sektöre uygun metodolojimiz ile uygulamalarımızdan sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz. Son yılların gözde yatırımları e-ticaret, yüksek, düşük ve orta teknolojilerin yanı sıra TARIM, ORMAN, HAYVANCILIK, TEKSTİL, SANAYİ, ENERJİ VE MADENCİLİK dahil her sektöre uygun raporlama yöntemimiz sizi ve bizi mahçup etmeyecektir. KOSGEB dışında kalkınma ajansları, Tubitak, ipard,kkydp ve benzeri kurumlara proje sunmadan önce de bu paket ve sonuçları sizlere sağlıklı veri sunacaktır. Lütfen Aklınızda ne tür bir iş olursa olsun bu paket üzerinde denemeden yol almayınız. Paket değerlendirme sonuçları hakkında bilgi almak isterseniz uzmanlarımızla temasa geçiniz. Sanki her alanda iş kurmak isteyen girişimciler için de uygun bir paket gibi ballandır ballandıra anlatıyor olduğumuzu düşünüyor olabilirsiniz. Nitekim bunu kabul ediyoruz. Nasıl yani? Ar-ge inovasyon konusunda proje yapan kişiler de mi bu paketten yararlanabilir? ve bunu bir değerlendirme aracı olarak kullanabilirler mi? diyorsunuz. Tam üstüne bastınız. Aynen öyle diyoruz. KOBİMATİK HERKES İÇİN FİZİBİLİTE paketi hem fizibilite yerine kullanabilir hem de iş planınızı bu paketten yapabilirsiniz. Araştırma geliştirme ve inovasyon fikirlerinizde de bu paket sizi yolda bırakmayacağından emin olabilirsiniz. Üniversite Öğrencileri arasında ziraat, gıda, madencilik, orman, endüstri, çevre ve diğer mühendislik alalarında derslerde okutulan finansal palanlama ve yatırım planlaması konularında da bu paketi güvenle kullanabilir ödev ve araştırma raporlarınızın hazırlanmasında öğretmenlerinii ikna edebilecek raporlama tablolarımıza güvenebilirsiniz. Adı üzerinde herkese ve her sektöre göre hazırladığımız bu paketin kullanımında görüş ve önerilerinizi de sabırsızlıkla bekliyor olacağız. info@kobimatik.com.tr


KOSGEB İş Modeli (Çevrimiçi)

KOSGEB yeni girişimci iş fikrinizin sözel kısımlarını zaten iş fikrinizle ilgili soruları en iyi siz bilebilirsiniz. Bu kısımları doldurduktan sonra sayısal raporlamaya geçebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz makine, ekipman, varsa yazılım, iş yeri kirası ve çalıştıracaksanız personel giderlerini yükleyebileceğiniz basit, kolay ve anlaşılabilir veri girişi ile siz sadece izleyeceksniniz. KOBİMATİK perde arkasında tüm işlemleri finans ve vergi usülü mevzuatına göre akıllı uygulama ve özel yazılım sistemi sayesinde sizin adınıza yapar. Yapmanız gereken tek şey son stepte/ aşamada veri girişinizi onaylayıp sistemden iş planınızın finansal raporunu indirip sözel kısımları da ekleyerek KOSGEB sisteminize yüklemek olacaktır. Bu sistemle az parayla, kısa sürede verimli iş çıkarmış olacak ve yüzünüz gülecek. Haydi başarılar...


KOSGEB İş Modeli (Geleneksel)

En sık yapılan hatalardan biri meslek kodu seçimi. Site üzerinden sipariş formunuzu göndermeniz halinde başvurunuzun sistemimize düşmesi ile mesai saateri içerisinden sizi arayacağımızdan emin olabilirsiniz. Aceleniz varsa bizlere  telefon veya e-posta üzerinden  ulaşabilirsiniz. Uzmanlarımız sizlerden soru- cevap ve beyanlarınız doğrultusunda ihtiyacımız olan bilgileri alacaktır. Müsterih olun ilk işimiz meslek kodunuz ile iş fikrinizin uygunluğunu ölçmek, gerekli hallerde meslek kodu değişkliği yaptırmanız gerektiğini size bildirmek olacaktır. İş fikrinizde yer alan aldığınız veya alacağınız malların ve harcama kalemlerinin KOSGEB mevzuatına uygunluğunu kontrol edip varsa eksik ve hatalarınızı düzeltmekte sizlere yardım ediyor ve sizlerle sürekli temas halinde oluyoruz. Teklif, fatura ve proforma fatura örneklerinizi bizimle paylaşmanız halinde aralarında ayıklama yaparak destek kaybınız olmaması için gerekli teknik desteği veriyoruz. İş planınızın sağlık olması için sizlerle müzakere ederek artık iş planı raporu yazmak için  iş planı yazarlarımıza işi devredebiliriz. Alanında uzman olan iş planı yazarlarımız sözel ve sayısal iş planlarını hazırlarken tercih önceliğinize bağlı olarak mesai saatlerinde sisteme girdiğiniz mobil telefon veya e-posta üzerinden sizlerle temasa geçebilir. İş planınızın çok kısa bir sürede hazırlanabilmesi iş planı yazarlarımıza veya müzakere ekibimize vereceğiniz bilgilerin hızıyla da ilgilidir. Artık iş planınız pdf ortamında üyelik bölümünden indirip kosgeb sisteminize güvenle yükleyebilirsiniz. Sizden veya KOSGEB uzmanınızdan kaynaklı iş planınızda değişklik talebi istenebilir. Rahat olun değişiklik talebinizi bize bildirmeniz halinde en geç 24 saat içerisinde revize iş planınızı size ulaştıracağız veya hesabınızdan indirebileceksiniz. Bu paketin e-devlet üzerinden girişimcilerin kendi sistemlerine kendilerinin yüklemesi gerekliliği olduğunu bildiklerine eminiz. Bu pakettekii hizmetin elektronik ortamda iş planı raporu yazılım hizmeti olduğunu ilgili taraflar kabul etmektedir.


KOSGEB İş Modeli (İleri)

Girişimcilik Eğitimi almış veya eğitim sürecinde olan adayların ihtiyaç duyduğu hizmeti kapsar. Girişimci adayının kendi işini kurmadan ve işletmesini açmadan önce bu hizmetten yararlanması önem arz etmektedir. Çünkü kimi zaman iş yerleri KOSGEB destek kriterlerine uygun olmadan açıldığında girişimci destek alamayabilir. Bu paket sadece KOSGEB iş planı yazmadan ibaret olmayıp iş yerinin açılışı, KOSGEB sistemine başvuru yapılması ve desteğin alınıp ödeme talebinin yapılmasına kadar ki süreci kapsamaktadır. Girişimci bu paketi aldığı esnada iş yerini açmış ise hiç endişe etmesine gerek yok. Uzmanlarımız ilk adımdan son adıma kadar sizin yanınızda, kolaylaştırıcı ve destekçiniz olacaktır. KOBİMATİK, açılmış işletmenizin mevcut durumunu idari ve teknik açıdan inceler. Öncelikle sizlerden alacağımız birebir bilgiler ve elinizdeki mevcut belgeleri dikkate alarak bu işi yapar.  Ekibimiz olası hatalarınızı en baştan tespit eder ve işinizi kolaylaştırır. Uzmalarımız İşletmenizin vergi levhasında yer alan meslek kodu ile iş fikrinizin örtüşüp örtüşmediğini kontrol eder. Kaygılanmaya gerek yok uzmanımız gerekirse muhasebeciniz ile direk temasa geçerek NACE kodunuzu uyumlu hale getirir. KOSGEB girişimci giriş bölümünüzün aktif hale getirilmesi hususunda acele etmenize gerek yok. Bize göndereceğiniz bir kaç belgeyi sizin adınıza sisteme yükleyerek GİRİŞİMCİ GİRİŞ bölümünüzü aktif hale getirip  veri girişi yapabiliriz. isteğinize bağlı olarak ister uzaktan bağlantı, ister de vekalet/ yetkilendirme ile girişimci başvurunuzun tüm adımları sizlere en yüksek desteği kazandırarak, destek talebiniz kesintiye uğramayacak şekilde planlarız.  İstek ve taleplerinizi uzmanımızla birebir görüşerek veya elektronik ortamda bize bildirerek yerine getirileceğinden emin olabilirsiniz. TEKLİF VE PROFORMA FATURA İHTİYACINIZ VAR AMA TEDARİKÇİNİZDEN aldığınız bu belgelerin uygunluğundan emin değilsiniz. Panik yok. KOBİMATİK tüm ihtimalleri biliyor ve tahmin ediyor. Gerekli hallerde size veya tedarikçinize teklif ve proforma fatura örneği göndererek işinizi kolaylaştırır. Girişimcilik başvurunuzun aksamaması ve desteğinizi kesintisiz ve hızlı alabilmeniz için KOBİMATİK ekibi özel gayret göstererek ve müşteri memnuniyeti ilkesini öne çıkaracağını taahüt eder. 

Harcama yaptınız ama uygun harcama olup olmadığınızdan emin değilmisiniz? Müsterih olun her şeyin bir çözümü var. Deneyimli KOBİMATİK ekibi tüm süreçlerde sizin yanınızda ve sizi mağdur etmeden  memnun etmeye kararlı olduğunu hissedecesiniz. Kendinden ve yılların deneyimlerinden emin olan ekibimiz % de 100 iade garantili hizmetimizden yararlanmak için sabırsızlıkla sizi bekliyor.